Aktualności

Uprzejmie informujemy, że dzisiejszy Koncert Finałowy cz. 1 „Vocal Night” ze względu na niepewną pogodę odbędzie się w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, przy ul. św. Tomasza 43, o godzinie 19.00.
Serdecznie zapraszamy!


Gość specjalny tegorocznej edycji warsztatów!
Legenda jazzu, mistrz improwizacji, wybitny pianista –

ADAM MAKOWICZ!

Współpracował z Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Andrzejem Kurylewiczem, Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Urszulą Dudziak, Wojtkiem Młynarskim. W 1977 roku z rekomendacji Benny Goodmana, legendarny producent John Hammond zaprosił go tournee w USA. W 1978 roku Makowicz wyjechał do USA po raz drugi i od tego czasu Nowy Jork, Manhattan, stał się jego stałym domem. W USA dzielił scenę z największymi i najwspanialszymi muzykami, miedzy innymi z Benny Goodmanem, Herbie Hancockiem, Earl Hinesem, Freddie Hubbardem, Sarah Vaughan,Teddy Wilsonem, George Shearingiem. Legendarny stał się występ w duecie z Leszkiem Możdżerem w Carnegie Hall we wrześniu 2004 roku. Poza utworami jazzowymi, ma w swoim repertuarze także klasykę, szczególnie Chopina, którym „nasiąkł” w młodości i którego czuje „po jazzowemu” jak nikt inny. W niezwykle szerokim repertuarze Adam Makowicz posiada także utwory G. Gershwina, I. Berlina, J. Kerna, C. Portera i wielu innych kompozytorów amerykańskich.
Odznaczony wieloma odznaczeniami cywilnymi, między innymi w 2005 Komandorskim Krzyżem Zasługi. W roku 2008 z okazji jubileuszu czterystu lat istnienia amerykańskiej Polonii zaliczono go do zaszczytnego grona najbardziej zasłużonych Polaków w historii Stanów Zjednoczonych. W październiku 2009 roku Adam Makowicz został udekorowany w Warszawie Złotym Krzyżem “Gloria Artis” – najwyższym państwowym odznaczeniem za zasługi w propagowaniu polskiej sztuki na świecie.


KONCERTY:

24 lipca, godz. 20:00 Klub Piec Art, ul. Szewska 12
Koncert inauguracyjny 

28 lipca, godz. 20:00 Klub Piec Art, ul. Szewska 12
Koncert wykładowców ISJA

29 lipca, godz. 19:00 Akademia Muzyczna, ul. św. Tomasza 43
Koncert Finałowy cz.1 „Vocal Night”

30 lipca, godz. 18:00 Akademia Muzyczna, ul. św. Tomasza 43
Koncert Finałowy cz.2

31 lipca, godz. 20:00 Klub Piec Art, ul. Szewska 12
Koncert Na Bis!

Strony: 1 2 3