Historia

Warsztaty Jazzowe - Historia

Międzynarodowa Letnia Akademia Jazzu została zainicjowana w Krakowie w 1994 roku przez wykładowców jazzu z USA – Isi Rudnicka. Kolejne edycje akademii odbywały się co roku, przyciągając coraz większą liczbę uczestników w Warszawie i w Chodzieży. Od 1997 roku Webster University z St. Louis w USA, uczelnia prowadząca naukowe kampusy w różnych krajach europejskich, zainteresowała się stworzeniem jeszcze jednego, tym razem muzycznego w Polsce.

Warsztaty Jazzowe - Historia

Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia został Michael Parkinson – dyrektor Departamentu Muzycznego Uniwersytetu Webster. W akademii corocznie bierze udział młodzież z całej Polski jak również różnych krajów Europy (Francja, Dania, Islandia, Japonia, Białoruś, Austria). Oprócz zajęć w klasach instrumentalnych i klasie wokalnej odbywaj? się wykłady z historii jazzu, teorii, kompozycji i aranżacji oraz zajęcia w zespołach i Big Bandzie. Warsztatom towarzyszą zawsze znakomite koncerty wykładowców oraz wspólne jam session.

Warsztaty Jazzowe - Historia

Na koniec warsztatów odbywa się uroczysty Koncert Finałowy w budynku RADIA KRAKÓW (nagranie CD), podczas którego wszystkim uczniom zostają wręczone pamiątkowe dyplomy i materiały dydaktyczne od amerykańskich sponsorów.