Wykładowcy – DJ Krime

DJ Krime

Wykładowcy - DJ Krime

Urodził się w 1978 roku w Krakowie jako Wojciech Długosz. W wieku siedmiu lat zaczął naukę gry na skrzypcach i fortepianie. Był wierny tym instrumentom przez 12 lat. Jako didżej i producent jest obecny na scenie już od połowy lat 90., był pionierem polskiego turntablismu.
Jest dwukrotnym mistrzem Europy Wschodniej (2001, 2002) w konkursie Vestax Extravaganza, zwyciężył także w pierwszych mistrzostwach Polski ITF (Międzynarodowej Federacji Turntablismu) w 2003 roku. Jest absolwentem Red Bull Music Academy 2001 w Dublinie. Kolekcjonuje płyty, prowadzi warsztaty dla młodych adeptów didżejowania.
Mr Krime nieustannie wypuszcza kolejne mixtape’y, czyli cudze piosenki wybrane, skompilowane i połączone w zestawy dzięki kunsztowi didżejskiemu. Do najbardziej znanych jego mixtape’ów należą „Krime Story” i „Music For Night People” (wspólnie z Danielem Drumzem). Niedawno po długiej przerwie Mr Krime zamieścił na platformie Mixcloud kolejny mixtape „Dusty Digital”. Słychać w nim upodobanie do bujających, pulsujących lat 70. – dużo soulu i funku, a obok sekcji dętych cenne dla Mr Krime’a są chyba partie antycznych syntezatorów. Senne r’n’b miesza się z bardziej przebojowym soulem. Zdarza się, że sięga po muzykę jamajską – reggae czy dancehall.
W tym roku zrealizuje zajęcia z podstaw Homerecordingu/obsługi programów typu DAW (Digital Audio Workstation) na przykładach programów Ableton Live czy Cubase. Dla chętnych również zajęcia/showcase z turntablismu – sztuki używania gramofonu jako instrumentu muzycznego.

(źródło: https://culture.pl/pl/tworca/mr-krime)